Technologia

Realizujemy energooszczędne domy prefabrykowane w technologii szkieletu drewnianego na podstawie indywidualnych oraz projektów gotowych.

Stałym elementem tej technologii jest konstrukcja drewnianego szkieletu, a podstawowym materiałem budulcowym oczywiście jest drewno. Właśnie dla tego budując domy w takiej technologii, nie można zaniedbać wyboru drewna, ponieważ od jego jakości zależy trwałość budynku.

Do wykonania konstrukcji używamy wysokiej jakości w gatunkach sosna/świerk, klasa C24, suszone komorowo 12-19%. To zatrzymuje procesy biologiczne i zapobiega degradacji pod wpływem czasu, a dzięki czterostronnemu struganiu uzyskuje bezpieczne i estetyczne wykończenie.

Konstrukcja ścian nośnych składa się z systemu słupów, wypełnionych wełną mineralną, opartych na poziomej belce, tzw. podwalinie, zakotwionej w fundamencie. Słupy o przekrój 45 × 195 mm, rozstawione co 60 mm.

Do szkieletu od wewnątrz montujemy paraizolacje, łatą pionową, ruszt instalacyjny wypełnioną wełną mineralną, następne płyta gipsowo-kartonowa.

Do szkieletu  od zewnątrz, w przypadku deskę elewacyjnej,  montujemy folię wiatro-izolacijnę, a następnie wełną elewacyjną 100mm.

Elewacja może być wykończona tynkiem lub deską elewacyjną. Dzięki taki izolacji termicznej, zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna gwarantuje komfort cieplny tak zimą, jak i latem, ale także oszczędności przy ogrzewaniu oraz z zewnątrz nie różni się od typowych budynków murowanych. Podłoga i strop wykonane są z drewna. 

Produkcja prefabrykatów naszych domów jest realizowana na terenie firmy według projektu wykonawczego, jego poszczególne elementy są łączone i zszywane według ściśle określonych norm, a następnie w całości transportowane do miejsca docelowego – do działki Inwestora.

Dzięki dopracowanemu procesowi produkcji minimalizujemy możliwość zaistnienia nieoczekiwanych zdarzeń na placu budowy, znacznie skracamy jej czas, co przekłada się na terminowości realizacji projektu.

SPECYFIKACJA

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE Z NAMI DZISIAJ!