Technologia

Realizujemy energooszczędne domy prefabrykowane w technologii szkieletu drewnianego na podstawie indywidualnych oraz projektów gotowych.

Stałym elementem tej technologii jest konstrukcja drewnianego szkieletu, a podstawowym materiałem budulcowym oczywiście jest drewno. Budując domy w takiej technologii, nie można zaniedbać wyboru drewna, ponieważ od jego jakości zależy trwałość budynku.

Do wykonania konstrukcji używamy drewna wysokiej jakości w gatunkach sosna/świerk, klasa C24, suszone komorowo 12-19%. To zatrzymuje procesy biologiczne i zapobiega degradacji pod wpływem czasu, a dzięki czterostronnemu struganiu uzyskuje bezpieczne i estetyczne wykończenie.

Konstrukcja ścian nośnych składa się z systemu słupów, wypełnionych wełną mineralną, opartych na poziomej belce, tzw. podwalinie, zakotwionej w fundamencie. Słupy o przekrój 45×145/195mm, rozstawione co 60 mm.

Do szkieletu od wewnątrz montujemy paraizolacje, łatę, ruszt instalacyjny wypełnioną wełną mineralną, płytę konstrukcyjną OSB, następne płyta gipsowo-kartonowa.

Do szkieletu  od zewnątrz płyta STEICO i tynk lub deska elewacyjna na ruszcie drewnianym.

Izolacja termiczna gwarantuje komfort cieplny zarówno zimą, jak i latem oraz duże oszczędności przy ogrzewaniu. 

Produkcja prefabrykatów naszych domów jest realizowana na terenie firmy według projektu wykonawczego, jego poszczególne elementy są łączone i zszywane według ściśle określonych norm, a następnie transportowane do miejsca docelowego – do działki Inwestora.

Dzięki dopracowanemu procesowi produkcji minimalizujemy możliwość zaistnienia nieoczekiwanych zdarzeń na placu budowy, znacznie skracając jej czas realizacji.

SPECYFIKACJA

DETAL PODŁOGI
DETAL STROPU

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE Z NAMI DZISIAJ!